FAQ czyli pytania i odpowiedzi

Kiedy możliwy jest odbiór i zwrot sprzętu?

Ponieważ prócz wypożyczania obsługujemy różne wydarzenia ograniczyliśmy pracę magazynu:

Wydawanie i odbiór sprzętu z magazynu:

Piątek oraz Poniedziałek od 10.00-18.00

Sobota 10.00-14.00

Pracujemy cały tydzień, również w niedziele i święta a w.w podane godziny to tylko czas pracy magazynu, w pozostałym czasie zazwyczaj obsługujemy imprezy oraz montujemy sprzęt!

Inne dni i godziny możliwe po uprzednim ustaleniu telefonicznym.

Przedłużenie najmu

Doba liczona jest do dnia następnego do godz. 14.00.
Dopłata za przedłużenie o Niedzielę tylko 25% ceny za dobę.
W przypadku wynajęcia na kilka dni przy weekendzie np. od czwartku/piątku do poniedziałku liczymy zawsze tylko 2 doby najmu!

Czy sprzęt trzeba wcześniej rezerwować?

Najlepiej dla Państwa aby sprzęt został zarezerwowany trochę wcześniej niż w dniu najmu by niedopuścić do sytuacji, w której dany sprzęt został już zarezerwowany lub wynajęty przez kogoś innego.

Do której godziny trzeba zwrócić sprzęt?

Sprzęt zwracany w sobotę jest do godz. 14, zwracany w poniedziałek do godz. 18. Wyjątkiem jest rezerwacja tego sprzętu w dniu zwrotu przez innego Najemcę, wtedy godzina ustalana jest indywidualnie.

Kiedy odbywa się płatność za wypożyczenie?

Płatność za wypożyczenie jest z góry gotówką, BLIK lub przedpłata na konto.

Czy wynajmująca osoba musi być pełnoletnia?

Nie Najemca nie musi być osobą pełnoletnią lecz mieć nie mniej niż 16 lat oraz posiadać ważny dokument ze zdjęciem: paszport, legitymacja szkolna itp.

Czy możliwy jest wysyłkowy wynajem sprzętu?

Tak wynajem sprzętu jest możliwy na terenie całej Polski lecz ta usługa wykonywana jest przez firmę kurierską. Jedynie nagłośnienie i konsolety DJskie nie są wypożyczane wysyłkowo.

Jak zamówić sprzęt oraz na jakich zasadach odbywa się wysyłkowy najem?

Sprzęt można zamówić telefonicznie oraz e-mailowo. Następnie sporządzana jest umowa pod każde zamówienie. Umowę należy uzupełnić o dane personalne osoby zamawiającej oraz o dokładny adres wysyłki i numer telefonu dla kuriera. Skan lub zdjęcie uzupełnionej umowy należy odesłać na e-mail kontakt@dslevents.pl napóźniej do wtorku w danym tygodniu wysyłki oraz opłacić zamówienie.

Ile kosztuje wypożyczenie sprzętu przez wysyłkę?

Przy wysyłkowym najmie prócz kosztów przesyłki kurierskiej 45-150zł doliczamy 100% ceny najmu za "blokowanie" sprzętu w pozostałe dni podczas przesyłki. Czyli podane ceny najmu za dobę należy pomnożyć razy 2.

Kiedy realizowane są przesyłki na wysyłkowy najem?

Przesyłki są realizowane w środy, sprzęt trafia do Państwa w czwartek. Sprzęt należy niezwłocznie sprawdzić w czwartek do godz. 16.00, ponieważ w razie uszkodzenia jesteśmy w stanie dosłać nowy sprawny sprzęt. Następnie w poniedziałek należy sprzęt odesłać z powrotem na własny koszt. W przypadku dostarczenia sprzętu w innym terminie niż weekendy termin ustalany jest indywidualnie.

Czy pobierana jest kaucja za wypożyczenie?

Tak pobierana jest kaucja zazwyczaj w wysokości 100% ceny najmu za dobę. Wyjątkiem są duże zestawy nagłośnienia i konsolety DJskie gdzie kaucja jest ustalana indywidualnie. W przypadku wcześniejszych rezerwacji pobieramy zaliczkę, która jest kaucją jak i potwierdzeniem rezerwacji sprzętu.

Czy mogę liczyć na wystawienie faktury?

Tak wystawiamy faktury lecz wszystkie ceny podane na stronie zawierają rabat w wysokości 30%, który nie obowiązuje w przypadku faktur. Wystawiane są do 14 dni od daty zwrotu.

Czy urządzenia reagujące na dźwięk trzeba podłączać pod jakiś sterownik?

Nie, urządzenia reagujące na muzykę mają wbudowany własny mikrofon.

Czy istnieje możliwość powieszenia lub postawienia efektów?

Tak każdy efekt posiada uchwyt do podwieszenia lub postawienia go oraz w naszej wypożyczalni dostępne są statywy to wieszania sprzętu.

Co jeśli sprzęt zostanie uszkodzony z winy Najemcy?

W zależności od uszkodzeń naliczona zostanie kara pieniężna pokrywająca koszty naprawy/wymiany sprzętu. Płatność powinna nastąpić do 7 dni od daty uszkodzenia.

Co jeśli wynajęty sprzęt jest wadliwy lub okaże się uszkodzony?

W tym wypadku zwracana jest kwota za wynajem lub jeśli to możliwe dowożony jest drugi sprawny sprzęt. Wyjątkiem jest nieumiejętne posługiwanie się lub uszkodzenie z winy Najemcy. Wtedy również możliwy jest dowóz sprzętu zastępczego lecz za dodatkową opłatą.

Czy rezerwujący sprzęt musi go odebrać i zwrócić osobiście czy może to zrobić polecona osoba?

Nie, sprzętu nie musi odbierać i zdawać rezerwująca osoba, może to być inna wyznaczona do tego celu, lecz będzie ona uznawana jako najemca do podpisania umowy.

Czy obsługa urządzeń jest skomplikowana?

Nie obsługa nie jest skomplikowana a urządzenia może obsłużyć każdy. Dodatkowo pod każdym urządzeniem wymagającym chwili uwagi zamieszczone są instrukcje obsługi. Również instrukcje widnieją na samym dole tego działu oraz nasi pracownicy szkolą przed wynajmem i służą pomocą przez telefon.

 

Informacje

Jesteśmy do Państwa dyspozycji 24h, 7 dni w tygodniu.

Oferujemy korzystne warunki współpracy, atrakcyjne zniżki i rabaty.

Sprawdź naszą ofertę wynajmu sprzętu, efektów oraz obsługi imprez!

Opinie o nas

Panna Młoda: Pani Angelika prowadziła nasze wesele we wrześniu - REWELACJA! Muzyka dostosowana pod każdego gościa, prócz oczepin zabawy dla wszystkich jako przerywnik podczas gra(...) Czytaj więcej...

Zapraszamy do współpracy!

Śledź nas na Facebook'u

Używamy sprzętu tylko najwyższej klasy renomowanych na rynku marek!

Poleć nas w Google+